Шахрайство з банківськими картками – серйозне кримінальне правопорушення, яке може мати тяжкі наслідки для підозрюваного або обвинуваченого. Такі злочини стають все більш поширеними в Україні, тому адвокат, який займається захистом підозрюваних та обвинувачених у кримінальних провадженнях, повинен мати достатні знання про цей вид шахрайства.
Суть шахрайства з банківськими картами полягає в тому, що зловмисник отримує доступ до особистої інформації власника картки, такої як номер картки, дата закінчення терміну дії, CVV-код і інші дані, після чого використовує ці дані для здійснення покупок або зняття грошей з банкоматів.
Одна з особливостей шахрайства з банківськими картами полягає в тому, що використовуються різні методи, щоб отримати доступ до інформації про картку. Це може бути здійснено шляхом використання фішингових сайтів, які підробляють офіційні сайти банків або інших фінансових установ, а також шляхом крадіжки карток або викрадення інформації про них з інтернет-магазинів або інших джерел.
За шахрайство з банківськими картами відповідальність передбачена статтею 190 Кримінального кодексу України. В залежності від величини завданого збитку, передбачено кримінальне покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 12 років, а також можлива конфіскація майна.
Однак не завжди заволодіння коштами громадян з банківських карт може кваліфікуватися саме як шахрайство за ч. 3 ст. 190 КК України чи за ч. 4 ст. 190 КК України. За певних умов такі дії можуть кваліфікуватися і як звичайна крадіжка, відповідальність за яку передбачена ст. 185 КК України.
Різниця між цими нормами в частині можливого покарання в тому, що по ст. 185 КК нижня межа покарання передбачає не обов’язкове позбавлення волі, а можливий штраф, громадські чи виправні роботи, арешт та обмеження волі. Верхня ж межа покарання, що за ст. 185 КК (крадіжка), що за ст. 190 КК (шахрайство) – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Варто зазначити, часто люди втрачають свої кошти з банківських карт саме через свою недбалість. Наприклад, по одній із справ, Верховний Суд зазначив, що відповідальність клієнта (мова про клієнта банку) за шахрайське зняття коштів із картки настає в тому разі, якщо клієнт своїми діями або бездіяльністю сприяв утраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, що дає змогу ініціювати платіжні операції.
При обвинуваченні у шахрайстві з банківськими картами, відсутність юридичних знань може призвести до серйозних наслідків для підозрюваного або обвинуваченого. Адже важливим в таких кримінальних провадженнях є й правильна кваліфікація. Звернення до кваліфікованого адвоката, який зможе надати правову допомогу та захистити права клієнта як на стадії досудового розслідування кримінальної справи, так і її розгляді в суді, буде правильним.
Ми, в об’єднанні адвокатів ЦЕХ маємо досвід у захисті клієнтів у судових процесах по таких кримінальних провадженнях та знання законодавства, яке стосується шахрайства з банківськими картами. Ми допоможемо зрозуміти суть кримінального провадження, оцінити докази та визначити стратегію захисту. Адвокат також може підготувати потрібну документацію та провести діалог з правоохоронними органами, в окремих випадках щодо визнання вини та погодження мінімального покарання.
Зв’яжіться з нами зараз: т. 067 157-24-14 (доступні месенджери: WhatsApp, Telegram, Signal), також пишіть в соц.мережах Facebook, Instagram.
Раніше ми писали, що суд відмовив в застосуванні запобіжного заходу тримання під вартою, відносно підозрюваного у шахрайстві.