Суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу тримання під вартою, відносно підозрюваного у шахрайстві

Правоохоронні органи звернули до суду з клопотанням про застосування до особи, яку підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Згідно врученого повідомлення про підозру, слідство вважає, що підозрюваний шляхом обману громадян, перебуваючи у складі організованої злочинної групи, заволодів грошовими коштами на загальну суму понад 3 млн. грн. Захист підозрюваного в даному кримінальному провадженні здійснює адвокат Богдан Глядик.

Так, уже на стадії розгляду клопотання, команда захисту отримала важливу перемогу. Слідчим суддею було відмовлено у задоволенні клопотання про застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Суд обмежився запобіжним заходом у виді особистого зобов’язання.

Тепер наш клієнт, перебуваючи на свободі, зможе ефективно захищатися від надуманої підозри. Адвокат Богдан Глядик продовжує здійснювати захист, у т.ч. самостійно збираючи докази, які пізніше, на відповідній стадії будуть використані саме для доведення невинуватості клієнта.

Згідно ч. 4 статті 190 Кримінального кодексу України, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

В особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.

В даному випадку мова йде не про 17 грн. неоподаткованого мінімуму, а про 1/2 прожиткового мінімуму для працездатних громадян станом на 1 січня поточного року. У 2022 році – 1240,50 грн. Тобто, для кваліфікації дій особи згідно ч. 4 ст. 190 КК у 2022 році, така особа, група осіб повинна заволодіти шахрайським способом майном, коштами на суму мінімум 744 300 грн.

Раніше суд виправдав обвинуваченого, якого захищав адвокат Богдан Глядик, за завдання тяжких тілесних ушкоджень, що призвело до смерті потерпілого.

Телефон адвокат 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)