Зміна запобіжного заходу у воєнний час

Підлий напад росії на Україну поставив багато нових викликів перед нашою Державою. Найважливішим сьогодні є максимально ефективний захист суверенітету України.

Збройні Сили України дають гідну відсіч агресору. І, як не дивно, до лав ЗСУ готові ставати й особи, яких держава раніше підозрювала чи обвинувачувала у вчиненні кримінальних правопорушень. 

Сьогодні усі розуміють, що головним завданням є захист України. Ми відсвяткуємо свій, заслужений День Перемоги над путінсько-фашистською росією і повернемося до своїх внутрішніх справ. Ці правила зрозумілі кожному Українцю. І на такі правила погоджується кожний Українець. Сьогодні ворог один – нахабна росія. 

Верховною Радою України прийнято законопроект, який передбачає порядок зміни запобіжного заходу підозрюваним і обвинуваченим.

Під час воєнного стану підозрюваний, обвинувачений, відносно якого застосовано запобіжний захід – тримання під вартою, має право звернутися до прокурора з клопотанням про скасування такого запобіжного заходу для проходження військової служби.

Після розгляду цього клопотання, прокурор має право звернутися до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з клопотанням про скасування запобіжного заходу у виді тримання під вартою та заміну на більш м’який запобіжний захід. 

Таке клопотання повинно бути розглянуте судом невідкладно. 

У разі задоволення такого клопотання, підозрюваний, обвинувачений, якому змінено запобіжний захід і якого звільнено з під варти, зобов’язаний протягом 24 годин з’явитися до військового комісаріату. 

Однак, скористатися цими правилами можуть не усі підозрювані й обвинувачувані. 

Запобіжний захід у виді тримання під вартою можуть скасувати (на час особливого часу) підозрюваний і обвинуваченим. Однак, закон передбачає виключення для підозрюваних і обвинувачених, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені статтями 115, 146-147, 152-156, 255, 255-1, 257, 258-262, 305-321, 330, 335-337, 401-414, 426-433, 436, 437-442 Кримінального кодексу України.

Разом з цим, як показує наша практика, ще на стадії законопроекту, слідчі судді, судді змінювали запобіжні заходи підозрюваним, обвинуваченим, навіть, якщо вони обвинувачувалися у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 255 КК України. Однозначним табу для скасування тримання під вартою є державна зрада. 

Сьогодні, наш адвокатський ЦЕХ звернувся з відповідними клопотаннями як до прокурора, так і безпосередньо в суд по багатьох наших клієнтах. Усі клопотання, які уже були розглянуті судом задоволені повністю. Зізнаємося, у нас був певний сумнів відносно деяких клієнтів щодо їх готовності реально вступити в лави Української Армії. Однак, усі без виключення звільнені з під варти стали на захист Батьківщини. 

Як показує досвід, належно обгрунтоване клопотання та його обгрунтування безпосередньо в суді має надзвичайно високий шанс бути задоволеним, а запобіжний захід у виді тримання під вартою буде скасований. 

Уже зовсім скоро буде наша перемога! Слава Україні! Слава Українській Нації! 

Раніше ТУТ ми пояснювали чому ми працюємо і як ми з Вами разом допомагаємо Українській Армії!


Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі

✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47