Примусове вилучення приватного майна у воєнний час

Одним з важливих питань, які хвилюють напевно усіх автовласників є питання вилучення їхніх транспортних засобів в умовах війни з росією.

Законодавчо дійсно передбачена можливість примусового відчуження майна, яке перебуває у власності громадян, юридичних осіб. Але існують певні правила такої реквізиції.

Безоплатно може бути вилучено лише майно, яке належить на праві власності державі. Усе приватне майно може бути вилученим лише на оплатній основі. Законодавчо передбачено, що компенсація вартості майна може бути або попередньою, коли вам зразу ж відшкодовують вартість майна, або з наступним відшкодування, коли відшкодування здійснюється пізніше.

Вилучення майна можливе тільки за відповідним рішенням або вищого командування ЗС України, або за відповідними рішеннями керівників підрозділів Збройних сил України і тільки за погодженням із керівником державної адміністрації регіону.

Допускається вилучення майна без такого погодження, але тільки у місцях бойового зіткнення.

Вилучення майна можливе тільки за умови повного документування процесу. Складається відповідний акт, в якому окрім іншого обов’язково зазначається підстава реквізиції, опис майна, його характеристики, розмір виплаченої компенсації (якщо така здійснюється одразу).

Для реквізиції майна обов’язково попередньо повинна бути проведена оцінка цього майна, тобто встановлюється його ринкова вартість. Власник майна отримує оригінал висновку про товарознавчу оцінку майна.

Якщо власник не погоджується із встановленою висновком вартістю, він має право її оскаржити в загальному порядку.

Сьогодні, в умовах війни України з росією, часто чуємо про вилучення транспортних засобів на потреби ЗС України у водіїв, яких було упіймано на керуванні транспортними засобами у стані сп’яніння.

Важливо пам’ятати, що вилучення таких транспортних засобів можливе виключно із дотриманням вищезазначених умов. Якщо такі умови не дотримані, вилучення є протиправним.

Раніше ми розповідали про правила виїзду дитини за кордон під час воєнного стану.


Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі

✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47