Правила виїзду дитини за кордон від час дії воєнного стану

З початку неспровокованої війни росії, з України за кордон виїхало більше 4 млн. Українців. Переважна більшість з них це жінки і діти. Завдання чоловіка, який сміливо залишився захищати Батьківщину від ворога, забезпечити безпеку своїх найближчих, найрідніших. Тому природно, що саме жінки і діти виїжджають сьогодні за кордон.

Уже зовсім скоро усі почнуть повертатися в Україну. Уже зовсім скоро ми переможемо ворога і в Україні знову запанує мир і спокій.

Враховуючи, що актуальним є питання виїзду за кордон неповнолітніх дітей, варто нагадати, що існують певні правила їх виїзду.

Важливо пам’ятати, що при перетині державного кордону, дитину повинен супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.

При виїзді дитини в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима, останні повинні мати документи, які підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).

Якщо з дитиною перетинає кордон НЕ один з батьків, баба, дід, брат, сестра, вітчим чи мачуха, тоді обов’язково потрібна нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

Раніше ми розповідали про скасування запобіжного заходу у воєнний час.


Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі

✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47