Посилити кримінальне покарання за хабар пропонують у Верховній Раді

Корупція в України є одним із небезпечніших явищ, яке суттєво сповільнює її економічне зростання і перешкоджає залученню в Україну інвестицій. Саме так вказано у пояснювальній записці до відповідного законопроекту.

Враховуючи запит суспільства на викорінення корупції, зважаючи, що існування корупції може стати перешкодою для набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі, з метою ефективної боротьби з корупцією народні депутати пропонують посилити кримінальну відповідальність згідно ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Сьогодні Кримінальний кодекс передбачає за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само за прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, кримінальну відповідальність у виді штрафу в розмірі від 17000 до 68 тис. грн., або арешт на строк від трьох до шести місяців, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Така кримінальна відповідальність загрожує, якщо розмір неправомірної вигоди, станом на 2022 рік не перевищує 248 100 грн.

В Раді пропонують за такі діяння збільшити штраф і встановити його в розмірі від 170 тис. до 425 тис. грн., прибрати таке покарання як арешт і встановити можливе позбавлення волі строком від 2 до 6 років. Позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю – залишається. 

Раніше ми розповідали, що апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок по резонансній ДТП.


Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі

✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47