Обшуки, затримання, підозри, нові кримінальні провадження трибуквеників

Лютий почався люто. Кримінальні провадження, величезна хвиля обшуків та підозр накрила Україну в перший же день нового місяця.

Кримінально правова “географія” справ – різноманітна. Це і White Collar Crime (т.з. білокомірцеві злочини, службові, економічні, податкові), і насильницькі злочини, діяльність злочинних організацій, нашумівша у ЗМІ справа про вечірки (злочин проти статевої свободи), наркотики, не обійшлося звичайно ж і без держзради.

До спецоперацій залучили усіх трибуквеників: СБУ, ДБР, БЕБ, ГСУ. Підозри отримали топ підприємці, колишні та діючі високопосадовці (і не тільки міністри).

Головне, щоб під час такої масованої атаки, ми, як цивілізована країна, не забули про те, що у нас все ж діє закон, діє Конституція (навіть під час воєнного стану).

Наша команда адвокатів брала участь у декількох слідчих діях із вчорашньої хвилі кримінальних проваджень. Аналізуючи наші кейси та те, що описано у ЗМІ, чомусь складається враження, що чергове шоу, яке закінчувалося звітуванням трибуквеників наввипередки, не матиме тих гучних наслідків, про які уже практично оголошено.

У кримінальному процесі надзвичайно важливим є дотримання процедури проведення досудового розслідування, слідчих дій. недотримання чітко встановленого законом процесу, матиме наслідок – кримінальне провадження “розвалиться”. І навіть, якщо й особа вчинила якесь кримінальне правопорушення, яке розслідують правоохоронці, через дрібні порушення в ході досудового слідства, така особа матиме величезні шанси на уникнення кримінальної відповідальності за скоєне.

Нам обіцяють, що вчора був тільки початок, далі буде ще. Як ми розуміємо буде гучне кримінальне затримання, обшуки в посадовців, бізнесменів. Очікуємо на нові повідомлення про підозри.

Для нас, адвокатів, кожна така справа – гра в довгу. Адже обшуком чи затриманням справа не закінчується, а тільки починається.

Спочатку обшук, допит, затримання. Далі запобіжний захід. Після цього продовжується тривалий процес досудового розслідування. Збирання доказів, проведення великої кількості експертиз, вивчення великої кількості наявних доказів, документів тощо. В цей час орган досудового розслідування декілька разів продовжує строки досудового розслідування, так як щось не встигають (а по факту не завжди є докази, з якими можна йти в суд).

Ну що ж, об’єднання адвокатів ЦЕХ готове до весняно-польових робіт.

Далі буде…

Раніше ми розповідали, що суд відмови в застосуванні запобіжного заходу у виді тримання під вартою.