Кримінальна відповідальність за зловживання з гуманітарною допомогою

Гуманітарна допомога Україні сьогодні їде з усіх кінців (окрім власне двох ворогів). Жителі країн з усього світу намагаються допомогти Українцям та Україні у цей безпрецедентно важкий час воєнної агресії росії.

Однак, надходження гуманітарної допомоги призвело до появи випадків зловживання, використання товарів гуманітарної допомоги не за призначенням та з метою отримання прибутку. У зв’язку із цим, Верховна Рада України ввела кримінальну відповідальність за зловживання і прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану».

Згідно прийнятого закону, використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги у значному розмірі не за цільовим призначенням, а саме з метою отримання прибутку або власного збагачення, — карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.

Якщо такі ж дії, вчинені особою, яка раніше вчинила такий злочин, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, передбачається кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Якщо вказані дії вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, кримінальна відповідальність передбачається у виді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Враховуючи прийнятий закон, який уже підписав Президент України, опрацювання і використання гуманітарної допомоги потребує більш формальної уваги, щоб не стати фігурантом кримінального провадження.

Раніше ми розповідали про правила виїзду дитини за кордон під час воєнного стану.


Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі

✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47