У Київській області затримано учасників організованої злочинної групи, які займалися викраденням транспортних засобів, а пізніше вимагали викуп за них.
Як повідомляє Національна поліція, затримали чотирьох членів групи, двоє з яких раніше уже притягалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. Також зазначається, що один із затриманих, засуджений за незаконне заволодіння транспортним засобом знаходиться на випробувальному терміні до лютого 2019 року (умовний строк).
Повідомляється, що під час затримання зловмисники чинили опір, намагалися втікти. В автомобілі затриманих виявили електронні засоби злому транспортних засобів, а також дві бойові гранати.
В межах відкритого кримінального провадження проведено обшуки, в ході яких вилучено зброю, набої, номерні знаки транспортних засобів, спецзасоби для виявлення та приглушення сигналів GPS-трекерів. Крім цього правоохоронцями виявлено транспортні засоби, ідентифікаційні номерні знаки яких, як підозрюється, змінені.
Усім затриманим оголошено про підозру за ч. 3 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортними засобами) та за ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Згідно ч. 3 ст. 289 Кримінального кодексу України за незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо воно завдали великої матеріальної шкоди передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
Згідно ч. 1 ст. 263 КК України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Слідством вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
Чит. про права і обов’язки свідка у кримінальному провадженні.
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.