Кримінальні провадження за незаконне поводження зі зброє чи боєприпасами, напевно сьогодні відкриваються найчастіше. Незважаючи на безпрецедентну ситуацію – війну путінсько-фашистської росії з Україно, попри те, що держава видавала зброю добровольцям, правоохоронцями виявляється багато зброї, якою користуються громадяни без відповідного на те дозволу. Це стає приводом для притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності.
Згідно статті 263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу передбачає кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Для того щоб громадянин мав право користуватися вогнепальною зброєю, він обов’язково повинен отримати відповідний дозвіл. За відсутності такого дозволу, користування зброєю є незаконним.
Напевно усі знають старі дідівські легенди про Шмайцери, закопані дідами в городах. Ось зараз уся ця зброя починає викопуватися, переважно для оборони України від ворога. Однак, багато нелегальної зброї, яка знаходиться на руках в населення може бути використано і використовується для інших протиправних дій.
В умовах воєнного стану, проконтролювати обіг зброї, напевно не так вже й просто. Тому у Кримінальний кодекс України внесено зміни. Зокрема ч. 3 ст. 263 КК України, викладено в редакції, яка передбачає, що не підлягає кримінальній відповідальності за вчинення дій, передбачених частиною першою або другою цієї статті, особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Варто пам’ятати, що здача зброї не є добровільною, якщо вас уже зупинили з такою зброєю правоохоронці.
P.S. Згідно ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України, носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу, караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Раніше ми розповідали про кримінальну відповідальність за зловживання з гуманітарною допомогою.
Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання, зміна запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження, ✔ цивільні та господарські справи тощо.