Замість тримання під варто, суд звільнив підозрюваного в залі суду

Слідчий звернувся до суду із клопотанням про отримання дозволу на затримання підозрюваного та застосування відносно останнього запобіжного заходу. На підставі ухвали суду про дозвіл на затримання, підозрюваний був затриманий та більше доби перебував під вартою. Пізніше підозрюваного було доставлено до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Адвокат Богдан Глядик здійснює захист підозрюваного та брав безпосередньо участь у судовому засідання по вирішенню питання тримання під вартою.

В результаті розгляду зазначеного клопотання, підозрюваного було звільнено з під варти в залі суду, а в задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу відмовлено повністю.

Клопотання про дозвіл на затримання, слідчий аргументував тим, що підозрюваний на неодноразові виклики не з’являється до органу досудового розслідування. Звичайно ж, розгляд цього клопотання відбувся без участі підозрюваного, про дату, час і місце проведення такого судового засідання підозрюваного також не повідомляли.

Вже під час судового засідання де розглядалося клопотання про застосування запобіжного заходу, в якому адвокат Богдан Глядик і підозрюваний брали участь, з’ясувалося, що насправді підозрюваному виклики про необхідність з’явитися до суду не надсилалися, не було навіть повідомлень шляхом телефонних дзвінків, смс повідомлень чи повідомлень в інші меседжери (такий метод повідомлення правоохоронні органи використовують).

За результатом розгляду клопотання, суд відмовив в його задоволенні та звільнив затриманого в залі суду. Крім того, що в суді не було доказано, що підозрюваного належним чином повідомлялося про необхідність з’явитися до суду, прокурор не зміг доказати неналежну процесуальну поведінку підозрюваного, не обгрунтував ризиків того, що підозрюваний переховується від слідства, суду, чинить перешкоди в розслідуванні кримінального правопорушення.

Прикро лише те, що хоч суд і звільнив затриманого (за ухилення від слідства) в залі суду, однак більше доби йому все ж довелося бути за гратами і його право на свободу було, на нашу думку, незаконно обмежено.


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, виїзд адвоката на місце події, на затримання, захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), обрання запобіжного заходу, участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber)