За зйомку пересування Українських військових передбачили кримінальне покарання

Верховна Рада України підтримала необхідність жорсткого кримінального покарання за незаконну фото- та відеозйомку переміщення Українських військ та міжнародної військової допомоги під час воєнного стану.

Кримінальний кодекс було доповнено новою нормою, яка передбачила кримінальне покарання за несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За розповсюдження інформації про напрямки переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалася відкрито офіційними особами держави, або без отримання спеціального дозволу на публікацію такої інформації, загрожує покарання у виді позбавлення волі строком на 3 – 5 років.

Згідно зазначеної норми, за розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України або інших військових формувань України, якщо така інформація не публікувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗС України або без отримання спеціального дозволу Генштабу на розповсюдження такої інформації, передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 5 до 8 років.

За такі ж дії, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, Кримінальний кодекс передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47 (Telegram, WhatsApp, Viber)

Ми у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, а також найсвіжіша інформація на нашому Telegram-каналі.