За нетактовне спілкування з поліцейським притягають до кримінальної відповідальності

Якщо громадяни дозволяють собі “зайве” по відношенню до поліцейського, їх можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Це зазначив заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв в ефірі Радіо Свобода

Посадовець зазначив, що існує багато фактів, коли зібрані поліцією матеріали скеровувалися до суду по обвинуваченню громадян у нетактовній, з порушенням закону поведінці. Якщо в діях цивільного населення є ознаки кримінального правопорушення, до суду направляються матеріали з кримінальним обвинуваченням.

Одночасно, Бушуєв зазначив, що у випадку фіксації порушень зі сторони поліцейських, інформація про це передається до прокуратури і в подальшому відбувається “відповідне реагування”.

Фактів по недоброчесних працівниках надзвичайно багато, прокуратура працює, матеріали скеровуються в суд і ми боремося з цим явищем на всіх рівнях», – зазначив Костянтин Бушуєв.

Варто зазначити, що поліцейські часто стараються притягнути до відповідальності громадян згідно ст. 185 Кодексу про адміністративні правопорушення (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського).

Кримінальним кодексом передбачена кримінальна відповідальність за вбивство або замах на вбивство працівника правоохоронного органу. Відповідальність за такі дії – довічне позбавлення волі.

Також кримінальна відповідальність передбачена за пошкодження майна правоохоронця. Окремо громадян можна притягнути до відповідальності за завдання пошкоджень правоохоронцю, за погрози правоохоронцю, за хуліганство тощо.

Читайте також: Адміністративне затримання особи 


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Viber, Signal, Telegram)