За нестатутні відносити до кримінальної відповідальності притягають старшого солдата

Завершено досудове слідство, яке здійснювалося територіальним управлінням ДБР за процесуальним керівництвом військової прокуратури Тернопільського гарнізону відносно солдата, який проходив строкову військову службу.

Встановлено, що наприкінці минулого року старший солдат однієї із військових частин протягом декількох днів систематично завдавав удари в груди, в ділянку селезінки іншому солдату-строковику, який на той час проходив строкову службу всього два місяці. Висновок судово-медичної експертизи встановив, що потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Слідчими Державного Бюро Розслідувань дії старшого солдата кваліфіковані згідно ч. 1, ч.3 ст 406 КК України (порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості). Обвинуваченому загрожує кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком до 10 років.

Кримінальне провадження скеровано для судового розгляду до Тернопільського міськрайонного суду.

Згідно ч.1 ст. 406 КК України передбачена кримінальна відповідальність за порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилося в завданні побоїв чи вчиненні іншого насильства. За такі діяння винному загрожує покарання у виді арешту на строк до шести місяців або тримання у дисциплінарному батальйоні на строк до одного року, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Згідно ч. 3 ст. 406 КК України, порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилося в завданні побоїв чи вчиненні іншого насильства, вчинене групою осіб або із застосуванням зброї, або таке, що спричинили тяжкі наслідки передбачає кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років.

Читайте також: Ухвала слідчого судді про зміну запобіжного заходу може бути оскаржена.

Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд, обшук, допит, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14