Верховний Суд зазначив, що шахрайство вважається закінченим злочином, якщо винний заволодіває предметом злочину винятково за допомогою обману або зловживання довірою і після цього має реальну можливість розпорядитися ним як своїм.
Якщо після заволодіння майном особа не має можливості ним розпоряджатися, такі дії слід кваліфікувати іншим чином.
Суд звернув увагу, що згідно частини другої статті 15 Кримінального кодексу України замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала всі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.
Таким чином, по справі, яка розглядалася Суд зробив висновок, що, оскільки обвинувачений не мав реальної можливості розпорядитися грошима на свій розсуд, його дії повинні розцінюватися як закінчений замах на шахрайство.
Згідно ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України за шахрайство передбачена кримінальна відповідальність у виді обмеження волі на строк до 3 років.
Якщо ж шахрайство вчиняється повторно, або за змовою групою осіб, або завдає значної шкоди, згідно ч. 2 ст. 190 КК передбачається кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до трьох років.
Значною є шкода, розмір якої становить від 1000 до 4250 грн.
Згідно ч. 3 ст. 190 КК шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Шкодою у великому розмірі визнається шкода, яка перевищує 4250 грн, але не більше 10200 грн.
Якщо шахрайство буде вчинено організованою групою, або завдана шкода буде в особливо великих розмірах (більше 10200 грн.), згідно ч. 4 ст. 190 КК України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд, обшук, допит, слідчий експеримент, експертизи тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.