Верховна Рада ввела відповідальність за цькування дітей у навчальних закладах

Останнім часом із ЗМІ часто чуємо про булінг у шкодах по відношенню до дітей. Рада прийняла закон, який передбачає відповідальність за цькування дітей, а також визначила поняття «булінг».

Як повідомляє сайт Кабінету Міністрів, у законі зазначено, що булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнили нормою, яка передбачає відповідальність за булінг: штраф від 850 до 3400 грн. або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Закон також передбачає, що за булінг, вчинений дітьми віком від 14 до 16 років, відповідальність будуть нести їх батьки. Крім того, за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти ці особи також будуть нести відповідальність за таку бездіяльність.

Закон вступить в дію після підписання президентом та його опублікування.

Читайте також: Адміністративне затримання особи 


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14