Відмова відкривати кримінальне провадження є порушенням Конвенції – ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Утвенко та Борисов проти Росії» наголосив, що відмова національних органів влади відкрити кримінальне розслідування вказує на невиконання державою процесуального зобов’язання щодо забезпечення ефективного розслідування.

Так, згідно діючих норм Кримінального процесуального кодексу України, зокрема згідно ст. 214 КПК України, після подачі заяви про злочин зобов’язані протягом 24 годин внести відповідні відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань та розпочати досудове слідство.

Однак, незважаючи на відповідну імперативну норму, слідчі, прокурори досить часто ігнорують таку вимогу закону і або зовсім відмовляють у відкритті кримінального провадження, або ж розглядають такі заяви в порядку, передбаченому для розгляду заяв про звернення громадян.

В таких випадках, заявнику доводиться звертатися із скаргою до слідчого судді і зобов’язувати слідчих виконувати вимоги закону через суд.


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)