Ухвала слідчого судді про зміну запобіжного заходу може бути оскаржена

Верховний Суд розглянув справу, в якій прокурор подав клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою. Слідчий суддя таке клопотання задовільнив. До апеляційного суду надійшла апеляційна скарга на зазначену ухвалу. Однак апеляційний суд відмовив у відкритті провадження, так як суд вважає, що зазначена ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Розглядаючи таке рішення апеляційного суду, Кримінальний Касаційний Суд прийшов до висновку про необхідність його скасування. У своїй постанові ВС вказав, що апеляційний суд, відмовляючи у відкритті провадження за апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді про зміну запобіжного заходу, не врахував вимог ч. 10 ст. 182 КПК України та неправильно витлумачив положення ст. 309 КПК України, звузивши її зміст, що призвело до помилкового висновку про відсутність у захисника права на оскарження ухвали слідчого судді.


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)