Суд виправдав водія у справі по ДТП з потерпілими

В листопаді 2018 року у м. Полтава відбулася ДТП, в якій зіткнулися велосипед і автомобіль. На жаль, велосипедист, від отриманих в ДТП травм загинув.

Після ряду провокаційних повідомлень у ЗМІ (у т.ч. про те, що водій автомобіля уже покинула Україну і переховується від слідства), а також тиску на слідство та прокуратуру, водію було повідомлено про підозру в тому, що вона збила на пішохідному переході пішохода. Тоді ж до водія автомобіля було застосовано запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

Водія звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України – порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого, за що, у випадку доведення вини водія, загрожує кримінальне покарання у виді позбавлення волі та позбавлення водійських прав.

Адвокат по ДТП Богдан Глядик і Олег Губа у цій справі здійснює захист водія автомобіля.

Цілодобовий домашній арешт, пізніше, був змінений спочатку на домашній арешт у нічний час, а ще пізніше на особисте зобов’язання.

Розслідування даного кримінального провадження велося з явним обвинувальним ухилом (під час допиту в суді, прокурор, який керував розслідуванням прямо заявив, що його завданням було якомога швидше закінчити досудове слідство і направити обвинувальний акт відносно водія до суду). Багато обставин, які лягли в основу обвинувального акту слідчі видавали як “бажане за дійсне”.

Незважаючи на це, прокуратура просила суд застосувати до водія максимально можливе покарання – 8 років позбавлення волі та позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки.

В результаті злагодженої роботи сторони захисту, аргументи обвинувачення були розбиті, а суд постановив виправдувальний вирок відносно водія автомобіля.

P.S. В даному кримінальному провадженні вирішувалося виключно питання притягнення до кримінальної відповідальності водія автомобіля. Разом з цим, прокурор надав суду докази того, що велосипедист порушив вимоги Правил дорожнього руху, що і стало причиною ДТП.

Частина друга статті 286 Кримінального кодексу України передбачає кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, а також можливе додаткове покарання – позбавлення водійських прав на 3 роки, за порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до отримання потерпілим тяжких травм або смерті потерпілого.


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)

Слідкуйте також за нашими сторінками у соціальних мережах:
Facebook.com, Instagram.com