Суд виправдав водія по обвинуваченню “пропозиція хабара”

Вас зупинили за порушення ПДР, а на лаву підсудних потрапили як обвинувачений за кваліфікацією “пропозиція неправомірної вигоди службовій особі”. А все тому, що патрульний поліцейський стверджує, що водій, щоб не платити штраф в розмірі 510 грн. запропонував йому 100 доларів США.

В ході судового розгляду зазначеної справи, свідок-поліцейський пояснив, що за викривання пропозиції неправомірної вигоди патрульні поліцейські отримають премію і такі премії поліцейські отримали по цій справі.

Одним із доказів, який сторона обвинувачення надавала на підтвердження вчинення особою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу, був DVD диск, на якому нібито містилися відеозаписи з боді-камер патрульних поліцейських щодо розмов поліцейських і обвинуваченого.

Разом з цим, як встановлено судом, відео файли, які містяться на зазначеному диску, не містять безперервної зйомки подій та мають ознаки нарізки відео. Факт того, що файли нарізані підтвердили і самі патрульні поліцейські. Самі ж відео файли не відображають реальної картини подій, оскільки фіксують поведінку обвинуваченого, свідків неповно, без деталізації подій та обставин, які передували виклику оперативно-слідчої групи.

Суд також звернув увагу, що сторона обвинувачення вважала недоцільним проведення експертизи з метою встановлення цілісності відеозапису та відсутності відео монтажу.

В результаті розгляду кримінального провадження, дослідивши усі надані сторонами докази, суд зробив висновок, що співробітник Патрульної поліції діяв всупереч законодавству, створював умови та провокував водія на неправомірні дії, протягом тривалого часу розглядав справу про адміністративне правопорушення. Суд також вважає, що поліцейські були зацікавлені у провокації і фіксації пропозиції неправомірної вигоди, оскільки отримали за це премію.

У цій справі суд постановив виправдувальний вирок відносно обвинуваченого.

Згідно ч. 1 ст. 369 КК України, пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, передбачає кримінальне покарання у виді штрафу в розмірі від однієї 17000 до 68000 грн. або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Раніше адвокат по кримінальних справах розповідав, що обшук в квартирі без орендаря – порушення КПК.


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ виїзд адвоката на місце події, на затримання, ✔захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)

Слідкуйте також за нашими сторінками у соціальних мережах:
Facebook.com, Instagram.com