Суд відмовив в застосуванні запобіжного заходу до обвинуваченого

В ході судового розгляду кримінального провадження, прокурор вирішив, що потрібно застосувати обвинуваченому запобіжний захід. Таку необхідність прокурор обгрунтовував тим, що обвинувачений не з’являвся в судові засідання.

В результаті розгляду зазначеного клопотання, суд відмовив в його задоволенні у зв’язку із тим, що прокурор не зміг обгрунтувати невиконання обвинуваченим передбачених процесуальних обов’язків. Також прокурор не обгрунтував ні письмово, ні під час усного виступу наявність будь яких ризиків того, що обвинувачений може переховуватися від суду, впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Натомість, сторона захисту (захист в даній справі також здійснює й адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик), надала докази того, що причини неявки обвинуваченого в судові засідання були поважними, а ризики, на які посилався прокурор є необгрунтованими та надуманими.

В даному кримінальному провадженні підзахисний адвоката Глядика обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди у великому розмірі, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, передбачає кримінальне покарання: позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна).


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, виїзд адвоката на місце події, на затримання, захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), обрання запобіжного заходу, участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber)