Суд стягнув вартість транспортного засобу з платної автостоянки

Завдяки квитанції про сплату послуг за стоянку, суд постановив стягнути з власника стоянки суму, яка становить розмір вартості транспортного засобу, який був з цієї автостоянки викрадений.

Як Встановив Верховний Суд, користувач транспортного засобу Lexus залишив автомобіль на платній автостоянці, що підтверджується перепусткою для тимчасового зберігання автомобіля, а також фіскальним чеком про оплату послуг із зберігання авто.

Наступного дня користувач ТЗ виявив, що його автомобіль викрадено із автостоянки. В межах кримінального провадження по факту викрадення транспортного засобу було встановлено, що викрадення транспортного засобу відбулося з вини охоронців автостоянки, які не забезпечили належний контроль за майном, прийнятим на зберігання.

Згідно статті 950 Цивільного кодексу України відповідач несе відповідальність за втрату автомобіля, прийнятого на зберігання, перед позивачем як поклажедавцем.

Згідно пункту 1 частини першої статті 951 Цивільного кодексу збитки, завдані поклажедавцеві втратою речі, відшкодовуються зберігачем у розмірі її вартості.

Враховуючи зазначене, судом було стягнуто із власника автостоянки матеріальний збиток у розмірі вартості викраденого транспортного засобу.

Згідно статті 289 КК України за незаконне заволодіння транспортним засобом передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі до 12 років.

Разом з цим, потрібно не забувати, що завдана злочином шкода, підлягає відшкодуванню.


Юридична консультація адвоката, підготовка і подання процесуальних документів, представництво інтересів у судах усіх інстанцій у цивільних, господарських, адміністративних справах, адвокат у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях (обшук, допит тощо), обрання запобіжного заходу, стягнення матеріальної і моральної шкоди.

Телефонуйте адвокату: 067 157-24-14, 093 602-83-47