Конституція гарантує, що нікого не може бути визнано винним у вчиненні будь якого правопорушення на підставі сумнівів. Кожний, кого обвинувачують у вчиненні будь якого злочину має право на справедливий суд. Цивілізованість суспільства в таких випадках демонструється у т.ч. дотриманням принципу законності, який поміж іншого вимагає щоб винуватість особи встановлювалася фактами, а не стадними рефлексами.
Але чи завжди наша правова культура (як звичайних громадян) дозволяє забезпечити справедливий суд кожному? Часто суспільство проголошує особу злочинцем «без суду і слідства», без жодних незаперечних доказів, лише на підставі слухів. Часто причиною визнання суспільство особи винною є її майновий чи соціальний стан, приналежність до певної політичної сили чи до політики взагалі.
І, як не прикро, але у таких випадках чомусь одразу згадується як в історії США білі присяжні засуджували чорношкірих американців, як Гітлер засуджував євреїв. Безумовно, я не ставлю ці справи в один ряд. Але для білих присяжних достатньо було кольору шкіри щоб визнати людину винною, а для нацистів достатньо було походження. У нас же достатньо майнового стану?
Я переконаний, що кожна особа, незалежно від походження, віку, статі, релігійних поглядів, кольору шкіри, майнового стану, злочинного діяння, у вчиненні якого її підозрюють має право на справедливий (неупереджений, всебічний і об’єктивний) суд. Я переконаний, що жодна людина не може бути визнана винною у вчиненні будь-якого злочину лише на підставі припущень. Напевно в цьому і є елементи правової культури суспільства. Суспільства розвиненого, демократичного, правового.
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.