Шахрайство та викрадення автомобіля: правоохоронці затримали підозрюваного

Правоохоронці затримали особу, яка підозрюється у заволодінні, шляхом зловживання довірою грошовими коштами громадян на суму 261 тис. доларів США та 673 тис. гривень.

Повідомляється, що протягом декількох років нібито від дій затриманого постраждало четверо осіб. Після затримання, підозрюваному була обрана міра запобіжного заходу – тримання під вартою, з можливістю внесення застави у розмірі 5 млн. гривень.

Затриманий підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) та ч. 3 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо воно завдало великої матеріальної шкоди).

Зазначається, що за заздалегідь продуманою схемою чоловік, зловживаючи довірою, отримував від громадян грошові кошти, під приводом можливості отримати дохід від операцій з купівлі-продажу валют, побутової техніки та транспортних засобів.

Не отримавши очікуваного доходу, громадяни звернулися до правоохоронців.

Варто зазначити, щоб притягнути затриманого до кримінальної відповідальності, обвинувачення повинне довести в суді, що затриманий, отримуючи від громадян грошові кошти, не мав наміру виконувати обіцяне. Якщо довести зазначене не вдасться поза розумним сумнівом, в такому разі особу не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Однак, визнання не винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190 і 289 Кримінального кодексу не звільняє особу від цивільної відповідальності – обов’язку повернути отримані від громадян грошові кошти.

За ч. 3 ст. 190 КК України передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Згідно ч. 4 ст. 190 КК України, засудженому за шахрайство загрожує кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Згідно ч. 3 ст. 289 КК України, передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Чит. також: Кримінальна відповідальність за шахрайство


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Telegram, Signal, Viber)