Порошенка повинні були затримати, – адвокат Глядик

Адвокат по кримінальних справах Богдан Глядик, який був залучений для надання правової допомоги п’ятому президенту України Петру Порошенку, відмовився брати участь у провокаціях.

17 січня 2022 року Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано доручення для здійснення захисну Петра Порошенка як особи, яка затримана. Надання такої правової допомоги затриманому повинно було здійснюватися в аеропорту “Київ” (Жуляни). 

Разом з цим, надання безоплатної правової допомоги особі не може здійснюватися, якщо така особа користується правовою допомогою іншого захисника за договором. 

В даному випадку, уся країна, у т.ч. й правоохоронні органи чітко знали, що Петро Порошенко користується правовою допомогою адвокатів, які прибули в аеропорт в той час разом із Порошенко. За таких умов ініціювати залучення захисника з центру безоплатної правової допомоги підстав не було.

Разом з цим, дана справа не виняток, коли правоохоронні органи, намагаються усунути від здійснення захисту адвоката особи, з яким укладено договір і який має активну позицію в кримінальному провадженні, яка часто може не подобатися правоохоронцям.

Враховуючи зазначене, адвокат Богдан Глядик, повідомив суду, що підстав для надання правової допомоги адвокатом, який залучений центром з надання безоплатної правової допомоги (з ініціативи правоохоронних органів), немає. Крім цього Петро Порошенко підтвердив, що у нього є захисники, яким він довіряє.

Разом з цим, враховуючи, що ініціатор залучення захисника з центру безоплатної правової допомоги повідомив, що захисник потрібний Порошенку П.О. як затриманому і в аеропорту, тому можна сміливо припустити, що в аеропорту Київ планувалося саме затримання п’ятого президента України. 

Нагадаємо, що Печерський районний суд міста Києва розглядає клопотання про обрання відносно Порошенка П.О. запобіжного заходу, який, нібито підозрюється в державній зраді.

 


✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, виїзд адвоката на місце події, на затримання, захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), обрання запобіжного заходу, участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14 (Telegram, WhatsApp, Viber), 093 602-83-47 (Telegram, WhatsApp, Viber)