Обмеження та юридична відповідальність під час карантину – COVID-19

Кабінет Міністрів прийняв рішення посилити карантинні заходи, пов’язані із поширенням в Україні коронавірусу COVID-19. Відповідна постанова Уряду від 02 квітня 2020 року опублікована.

Згідно прийнятого рішення, до 24 квітня 2020 року заборонено зокрема:

Перебування в громадських місцях без захисних масок;
Переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
Перебування у громадських місцях дітей, віком до 14 років без батьків;
Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
Відвідування спортивних та дитячих майданчиків.

Повний перелік заборон дивіться за посиланням

За порушення правил карантину передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Заходи карантину - Кримінальна відповідальність - Адміністративна відповідальність - COVID 19

Згідно статті 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 тис. до 34 тис. грн. і на посадових осіб – від 34 до 170 тис. грн.

Згідно частини першої статті 325 Кримінального кодексу, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, має наслідком кримінальне покарання у виді штрафу в розмірі 17 тис. до 51 тис. грн. або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо ж такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, згідно ч. 2 ст. 325 Кримінального кодексу, винному загрожує відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Згідно Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Телефон адвоката: 067 157-24-14, 093 602-83-47, 095 120-42-32

Слідкуйте за нами у Facebook.com/aocekh