Закон про кримінальні проступки, який було прийнято ще наприкінці минулого року та який повинен був почати діяти з 01 січня 2020 року відмінили. Народні депутати визнали, що за рік часу державний механізм не підготувався до вступу в дію цього закону.
Така категорія кримінальних правопорушень як кримінальні проступки закладена ще у 2012 році. Прийнятий тоді Кримінальний процесуальний кодекс передбачав таке поняття. Однак, реальний крок до запровадження було здійснено лише у 2018 році з прийняттям відповідного закону, який переводив ряд адміністративних правопорушень і злочинів у категорію кримінальних проступків.
Фактично, кримінальні проступки передбачають спрощений порядок розгляду незначних кримінальних правопорушень. Передбачається, що віднесення великої кількості правопорушень до проступків повинно позитивно вплинути на перевантажену судову систему, оскільки дозволить суттє скоротити час, необхідний для розгляду кримінальних справ.
Однак, народні депутати вирішили відтермінувати вступ в силу закону про кримінальні проступки і перенесли цю дату на 01 липня 2010 року.
Раніше ми розповідали про недопустимий доказ і порядок розслідування.
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.