Кримінальна відповідальність за контрабанду лісів – 15 років позбавлення волі

В уряді ініціюють перевірки лісових господарств України. Володимир Гройсман направив відповідні звернення, зокрема в Генеральну прокуратуру, Державну фіскальну службу.

В багатьох світових ЗМІ з’явилися публікації про незаконну вирубку та експорт деревини з України. Лише за минулий рік експорт українських лісів оцінили в мільярд євро.

Прем’єр-міністр заявив, що він «підписав звернення до Генеральної прокуратури з наявною інформацією про правопорушення і сьогодні пропоную прийняти рішення Уряду, аби Державна аудитслужба, ДФС, Національна поліція, Держгеокадастр почали ретельні перевірки всіх лісгоспів країни з даними про накладні, хто підписував, хто відвантажував, хто оформлював, де проходила продукція».

Глава уряду зазначив, що відповідальність за незаконну рубку та продаж деревини повинні понести усі винні.

Крім цього в Кабміні пообіцяли подати в Раду законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення заходів щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів, встановивши кримінальну відповідальність за контрабанду лісів.

Згідно ст. 246 КК України (в чинній редакції) за незаконну порубку до п’яти років позбавлення волі. Законотворці ж пропонують посилити відповідальність до 15 років позбавлення волі.

Раніше Українська правда повідомляла, що Україна експортує до ЄС незаконну деревину.


Юридична консультація адвоката, підготовка і подання процесуальних документів, представництво інтересів у судах усіх інстанцій у цивільних, господарських, адміністративних справах, адвокат у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях (обшук, допит тощо), обрання запобіжного заходу, стягнення матеріальної і моральної шкоди.

Телефонуйте адвокату: 067 157-24-14, 093 602-83-47