Кіберполіція в Києві викрила міжнародну організовану злочинну групу

Шахрайство у великих розмірах та вчинене організованою групою осіб. Кіберполіція викрила організовану групу, яка заволоділа коштами громадян шляхом обману через організовану фінансову онлайн біржу.

«Біржа» здійснювала діяльність у декількох країнах. Один із офісів компанії знаходився у Києві, в якому працювало близько 60 працівників.

Зловмисники організували онлайн торгівлю валютними парами. Жертв заманювали на спеціально створені Інтернет-сторінки, де ті реєструвалися та отримували демо рахунок для участі в торгах. Однак система працювала так, що створювалися штучні умови для успішного трейдингу учасників, які пізніше, за допомогою працівників зловмисників відкривали реальні рахунки.

Як повідомив начальник Департаменту Кіберполіції Сергій Демедюк, використовуючи низку методів психологічного впливу та спеціально створених програм, шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску на свій рахунок.

Після цього злочинці здійснювали ряд операцій, наслідком яких була втрата клієнтами своїх коштів. Якщо клієнти мали намір вивести кошти, що залишилися, зловмисники переконували їх цього не робити.

В київському офісі біржі вилучили комп’ютерну техніку. Також було знайдено клієнтську базу, в якій знаходиться близько 15 тис. осіб, мобільні телефони, дані по банківських рахунка, а також аудіозаписи розмов зловмисників з клієнтами.

За даним фактом ведеться досудове розслідування за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Згідно ч. 4 ст. 190 КК України за шахрайство, вчинене в великих розмірах, організованою групою передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі строком від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Раніше Hliadyk Advocate повідомляв, що Верховний Суд розібрав поняття «необхідна оборона».


Юридична консультація адвоката, підготовка і подання процесуальних документів, представництво інтересів у судах усіх інстанцій у цивільних, господарських, адміністративних справах, адвокат у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях (обшук, допит тощо), обрання запобіжного заходу, стягнення матеріальної і моральної шкоди.

Телефонуйте адвокату: 067 157-24-14, 093 602-83-47