Адвокат Глядик захистив інтереси обвинуваченого

Адвокат Богдан Глядик захистив інтереси обвинуваченого у кримінальному процесі, якого незаконно притягали до кримінальної відповідальності. Суд ухвалив закрити кримінальне провадження та звільнити обвинуваченого в залі суду.

Наш клієнт обвинувачувався у тому, що навмисно наніс удари поліцейському, чим спричинив останньому травми (ч. 2 ст. 345 КК України).

Незважаючи на те, що із самого початку були сумніви в тому, що на момент вчинення відповідних дій особа могла керувати і усвідомлювати те, що робить, слідство і прокуратура наполягали на притягненні особи до кримінальної відповідальності. Це виглядало особливо цинічним, враховуючи те, що навіть потерпілий не мав претензій.

Ще до закінчення досудового слідства, сторона обвинувачення отримала достатні докази того, що на момент вчинення дій, які спричинили травму правоохоронцю, особа не могла усвідомлювати свої дій та керувати ними, тобто була неосудною. Однак, прокуратура наполягла на зверненні до суду з обвинувальним актом з кваліфікацією правопорушення за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (до 5 років позбавлення волі).

Під час судового розгляду кримінального провадження, сторона обвинувачення клопотала про призначення повторної психіатричної експертизи. Прокурор навіть відкрив кримінальне провадження по факту надання завідомо неправдивого висновку експертами.

Однак суд став на сторону обвинуваченого і задовольнив клопотання сторони захисту про закриття кримінального провадження без застосування примусових заходів медичного характеру.

Попереду ще буде боротьба, адже прокуратура готується подавати апеляційну скаргу. Однак, як мінімум обвинувачений зможе провести Великодні свята вдома.