Огляд водія на стан сп’яніння на місці зупинки, з результатом якого водій не згідний, а також твердження про вживання лікарських засобів, передбачає обов’язок поліцейського запропонувати водію пройти огляд на стан сп’яніння чи на стан перебування під впливом лікарських засобів у медичному закладі.
Адвокат Богдан Глядик, захистив в суді водія, якого поліцейські звинуватили у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.
Як вбачається із відеозапису, зробленого на нагрудну камеру патрульного поліцейського, він не вбачав ознак сп’яніння у водія, але вирішив провести огляд на стан сп’яніння. Водій погодився пройти такий огляд. Однак за результатами огляду, прилад показав, що водій перебуває у стані сп’яніння.
З таким результатом водій не погодився, про що чітко декілька разів повідомив поліцейському. Крім цього, водій повідомив, що вживає лікарські засоби, хоч і не думає, що вони могли б призвести до стану сп’яніння.
Згідно діючих норм Кодексу про адміністративні правопорушення та інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, у випадку, якщо водій не згідний із результатом огляду на стан сп’яніння, проведеного на місці зупинки, поліцейський зобов’язаний запропонувати проведення такого огляду в медичному закладі.
Крім цього, законодавство передбачає, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває під впливом лікарських препаратів, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.
Враховуючи зазначене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов до висновку, що поліцейським було порушено порядок проведення огляду водія на стан сп’яніння, що має наслідком визнання такого огляду недійсним.
Суд виправдав водія та закрив провадження по справі.
Раніше ми повідомляли, що суд виправдав водія по ст. 130 КУпАП: огляд на стан сп’яніння не підтвердив вину.
Зв’яжіться з нами зараз: т. 067 157-24-14 (доступні месенджери: WhatsApp, Telegram, Signal), також слідкуйте за нами в соц.мережах Facebook, Instagram, Telegram.
Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачає покарання у виді штрафу в розмірі 17 тис. грн. і позбавлення водійських прав на рік.