В Україні, згідно Постанови Кабінету Міністрів до 24 квітня діє карантин. Це у свою чергу накладає значні обмеження на громадян.
Так, як ми уже повідомляли, згідно зазначеного рішення Кабміну, забороняється:
– Перебування в громадських місцях без захисних масок;
– Переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
– Перебування у громадських місцях дітей, віком до 14 років без батьків;
– Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
– Відвідування спортивних та дитячих майданчиків.
Однак, для більшості громадян не зрозуміло, що підпадає під поняття «громадське місце.
Законодавчо таке поняття визначається лише в Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», де вказується, що громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Однак, органи місцевого самоврядування мають повноваження визначати місця, які підпадають під «громадські».
Тому, звертаємо увагу, що Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації КМДА від 04 квітня 2020 року, зокрема до громадських місць віднесено:
– території загального користування (парки, рекреаційні зони, сади, сквери, майданчики; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; підземні переходи; пляжі; кладовища; інші території загального користування).
– транспорт (у т.ч. який працює у режимі регулярних спеціальних перевезень), зупинки громадського транспорту;
– прибудинкові території; території будівель і споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
Згідно статті 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 тис. до 34 тис. грн. і на посадових осіб – від 34 до 170 тис. грн.
Разом з цим, звертаємо увагу, що поліцейські, інші уповноважені посадові особи, мають право лише на складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення. Рішення про вину і накладення штрафу приймає лише суд.
А як показує практика, шанс уникнути покарання за ст. 44-3 КУпАП досить великий. Тому, навіть якщо сталося так, що відносно вас склали протокол за порушення правил карантину, це ще не означає, що ви дійсно порушили правила карантину.
Особа вважається невинуватою доки її вину не встановлено рішенням суду, яке набрало сили.
Читайте також про карантинні обмеження і автомобіль (Чи потрібно їздити в авто в масках? Скільки людей може одночасно їхати в автомобілі?)
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ слідчі дії (огляд місця події, обшук, допит, затримання, слідчий експеримент, експертиза тощо), ✔ обрання запобіжного заходу, ✔ оскарження адміністративних штрафів, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.
Телефон адвоката: 067 157-24-14, 093 602-83-47, 095 120-42-32
Слідкуйте за нами у Facebook.com/aocekh