Притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення – неконституційно.

Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, службовою особою, яка займає відповідальне становище, службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі.

Згідно закону, за такі дії, винному загрожує кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.

У грудня 2017 року 59 народний обранців звернулися у Конституційний Суд. Тоді заявники зазначили, що у відповідності з конституційними презумпціями, тягар доказування вчинення злочину лягає на сторону обвинувачення. Однак, згідно ст. 368-2 Кримінального кодексу України, підозрюваний, обвинувачений повинен доказувати відсутність у його діях складу кримінального правопорушення.

Повідомляється, що за результатами розгляду цієї справи Конституційний Суд погодився з недосконалістю зазначеної норми Кримінального кодексу і визнав її неконституційною.

В результаті такого рішення, усі кримінальні провадження, які розслідуються за даною статтею кримінального закону будуть закриті.

Варто зазначити, що повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ст. 368-2 Кримінального кодексу вручено ряду чиновників найвищого державного рівня.


Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.

Адвокат Богдан Глядик – т. 067 157-24-14 (пишіть WhatsApp, Signal, Telegram, Viber)