За вчинення певних адміністративних правопорушень Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає такий вид стягнення як адміністративний арешт.
Наприклад, адміністративний арешт передбачено за дрібне викрадення чужого майна, залишення місця ДТП, дрібне хуліганство, вчинення домашнього насильства тощо.
Як передбачено у КУпАП, постанова суду про застосування адміністративного арешту та арешту з утриманням на гауптвахті виконується негайно після її винесення. Тобто, як тільки районний суд виніс відповідне рішення, особа зразу ж затримується. Також закон передбачає, що постанова суду першої інстанції про застосування адміністративного арешту оскарженню не підлягає.
Однак з цими нормами закону не погодився Конституційний Суд України.
У своєму рішенні від 23 листопада 2018 року, Суд вказав, що обмеження права на апеляційне оскарження рішення суду про застосування адміністративного арешту, а також негайне виконання такого рішення суду є обмеженням права на судовий захист та апеляційний перегляд справи, гарантованих частиною третьою статті 8, частинами першою, другою статті 55, пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України.
Відповідні норми кодексу про адміністративні правопорушення визнані неконституційними. Вони втратили чинність з дня винесення рішення Конституційним Судом.
Читай також: права і обов’язки підозрюваного.
✔ Юридична консультація адвоката у кримінальних справах, ✔ захист підозрюваного, обвинуваченого у кримінальному провадженні, ✔ участь адвоката у слідчих діях (огляд, обшук, допит, відтворення, слідчий експеримент тощо), ✔ під час обрання міри запобіжного заходу, ✔ участь на стадії судового розгляду кримінального провадження.