9 мільярдів щоб зменшити смертність на дорозі

Безпека дорожнього руху одне з найактуальніших питань сьогодення в Україні. На автомобільних дорогах в результаті ДТП в нашій державі гине близько 4,5 тис. громадян щороку.

Серед основних причин високої аварійності і смертності: – перевищення дозволеної швидкості руху (яку в Україні не фіксують з 2015 року); – порушення правил маневрування; – керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння.

Метою Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху є зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод щонайменше на 30% до 2020 року, тяжкості наслідків ДТП для учасників дорожнього руху, а також запровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху для забезпечення захисту життя та здоров’я населення.

Як зазначив адвокат Богдан Глядик для 24 каналу, одним з основних елементів Стратегії є запровадження правильної (яка б не порушувала конституційні права громадян і одночасно могла б ефективно виявляти порушників) автоматичної фіксації порушень ПДР, яка, окрім фіксації швидкості, повинна фіксувати й інші порушення вимог ПДР (проїзд на забороняючий сигнал світлофора, рух по тротуарах, розворот у забороненому місці тощо).

На реалізацію Стратегії у цільовому дорожньому фонді передбачено 9 млрд. грн. до 2020 року.